0212 591 7272

Dr Pordit İçeriği

HIZLI UZAYAN SAĞLIKLI SAÇLARIN TÜM İHTİYACI BU DR PORDİT SAÇ BAKIM SETİNDE

DR PORDİT içerisinde, Zaralı kimyasal bulunmaz. Bunun yerine onlarca farklı çeşit bitkisel bileşen yer alır. Bu tabloda, DR PORDİT'in içerdiği sadece bazı bitki özleri ve bitkisel yağlar gösterilmektedir. Ek olarak DR PORDİT, saç için gerekli bir çok doğal vitamin ve mineral içermektedir.

Aloe Barbadensis(Aloevera Jel):

Nemlendirici, Elastikiyet kazandırıcı, Arındırıcı, Canlandırıcı, Pürüzsüzleştirici Ağrı dindirici, Tedavi edici, Böcek sokmalarına karşı tedaviyi destekleyici Anti-Inflammatuar, Anti-Irritant, Anti-Allerjik Yanıklar (güneş yanıkları dahil), cilt tahrişleri (çocuk pişikleri ve diğer pişikler) ve cilt yaralanmalarında tedaviyi destekleyici, teskin edici, besleyici ve ağrı dindirici Böcek sokmalarında tedaviyi destekleyici

Betula Alba Extract(Kayın Ağacı):

Arındırıcı, tazeleyici Saçların parlaklık, hacim ve elastikiyet kazanmasına yardımcı olur Saç köklerinde ki mikro-sirkülasyonu, uyarıcı özelliği sayesinde saç dökülmelerine karşı savaşır ve sağlıklı saç büyümesini destekler İçermiş olduğu Flavonoidler (özellikle Quercetin ve Myricetin) sayesinde  5-alfa-reductase enzimini inhibe edilmesine dolayısı ile DHT oluşumunu engellenmesine yardımcı olarak saç dökülmelerine karşı etkin bir savaşçıdır. Vücudun doğal tedavi aktivitesini destekler, teskin eder. Anti-kepek, Anti-irritant, Anti-inflammatuar özelliklere sahiptir.

Chamomile Recutita Flower Extract(Papatya):

Nemlendirici, arındırıcı, özellikle hassas ve tahriş olmuş kafa derisi ve saçlar için teskin edici ve doğal tedavi aktivitesini destekleyici özellikleri sayesinde, saçlara yumuşaklık ve parlaklık kazandırır. Serbest radikallerin ve çevre kirliliğinin vermiş olduğu zararlara karşı koruyucu bir film tabakası ile saçları ve kafa derisinin korumasına yardımcı olur. Yüksek oranda içermiş olduğu apigenin flavonu sayesinde kan dolaşımını stimule ederek saç köklerini beslenmesini destekler ve saç dökülmelerinin engellenmesine yardımcı olur.

Panicum Miliaceum Seed Extract(Sarı Darı):

Özellikle hamilelikte ve emzirmelerde ve yaşlılıktan dolayı meydana gelen  saç dökülmelerinin engellenmesine yardımcı olur. Saçlara canlılık, parlaklık ve hacim kazandırır. Saç köklerini besler, güçlendirir. Yeni saç oluşumunu destekler.  

Equisetum Arvense Extract(Kırk kilit, At kuyruğu):

Özellikle yüksek oranda içermiş olduğu apigenin flavonu sayesinde saç köklerini beslenmesini destekler ve saç dökülmelerinin engellenmesine yardımcı olur. İçermiş olduğu flavonoidler (özellikle quercetin ve kaempferol) DHT oluşumunu ve dolayısı ile saç dökülmelerinin engellenmesine yardımcı olur. Zengin vitamin ve mineral deposu olduğundan dolayı içermiş olduğu alkaolidler, steroller ve silisik asitler kafa derisini ve saç köklerini besler, saçlara dolgunluk, hacim, şekil kalıcılığı ve parlaklık kazandırır. İçermiş olduğu kil ise, saçları güçlendirir, deri gözeneklerini arındırır, sıkılandırarak sebumu salgısının düzenlenmesini yardımcı olur. Silica normalde saç ve cilde bulunan eser elementlerden biridir. Silica bağ dokularının normal büyümesi için hem metabolik hem de yapısal bakımdan son derece önemlidir. Ek olarak Silica saç gövdesinin önemli bir maddesi olan keratin sülfat yapımı için de gereklidir. Ayrıca Silica saç büyümesini hızlanmasın destekler ve saç dökülmelerine karşı etkin bir rol oynar.

Salvia Officinalis Leaf Extract(Ada Çayı):

Sıkılaştırıcı özelliğinden dolayı sebum salgısını kontrol edilmesini destekleyerek kepek oluşumunun engellenmesine yardımcı olur. Anti-inflammatuar, arındırıcı, doğal tedavi aktivitesini destekleyici Özellikle yüksek oranda içermiş olduğu apigenin flavonu sayesinde kan dolaşımını uyararak, saç köklerinin beslenmesini destekler İçermiş olduğu Phytosteroller sayesinde 5-alfa-reductase enzimini inhibe edilmesine yardımcı olur Saç pigmentlerinin uyarılmasını destekleyerek, saçların kendi rengini korumasına yardımcı olur.

Urtica Dioica Leaf Extract(Isırgan Otu):

Saç köklerindeki mikro-sirkülasyonu uyararak, kan dolaşımını artırır ve saç köklerinin daha iyi beslenmesindeki aktif rolü sayesinde sağlıklı saç büyümesini destekler. İçermiş olduğu flavonoidler (özellikle kaempferol) sayesinde 5-alpha-reductase enziminin inhibe olmasını destekleyerek, DHT oluşumunu ve bundan kaynaklanan saç dökülmelerinin engellenmesine yardımcı olur. Deri gözeneklerini (porları) sıkılaştırarak sebum salgısının düzenlenmesinde aktif bir rol alır, kepek oluşumunun engellenmesine yardımcı olur. Saçlara canlılık, parlaklık ve hacim kazandırır.

Camelia Sinensis Seed Extract(Yeşil Çay):

İçermiş olduğu flavonoidler (quercetin, kaempferol, myricetin) sayesinde 5-alpha-reductase enziminin inhibe edilmesine yardımcı olarak DHT oluşumunu ve bu nedenle oluşan saç dökülmelerinin engellenmesini destekler  Sebumu salgısının düzenlenmesine yardımcı olarak bu nedenle meydana gelen saç dökülmelerinin engellenmesine yardımcı olur. Antioksidan, hücre yenilenmesini destekleyici, tazeleştirici, arındırıcı ve teskin edici özellikleri saç bakımına pozitif etkiler. Saçları ve kafa derisini serbest radikallerden korunmasına yardımcı olur İçermiş olduğu zengin fitoflavonlar aynı zamanda saç köklerini güçlendirir Mikro-sirkülasyonu uyararak kan dolaşımını hızlandırır ve saç köklerinin beslenmelerini optimize edilmesini destekler.

Hydrolyzed wheat protein(Buğday Proteini):

değerli proteinden oluşan saçın yapı taşı KERATİN ile saç derisinde kaşıntı ve tahrişi önler, saçlarda mükemmel bir film tabaka oluşturur.

Arctium Lappa Extract(Dulavrat Otu):

Saç derisinde sebum üretimini dengeler Saçlardaki kepeği giderir.

Ciltteki yaraların iyileşmesini hızlandırır Egzama ve sedef hastalıklarına karşı iyileştirici etkiler yapar.

Lawsonia Inermis Extract(Kına Ağacı):

Antiseptic, Anti-inflammatuar Kan dolaşımını uyararak saç köklerinin daha iyi beslenmesini destekler. Gözenekleri sıkılaştırıcı

özelliği sebum salgısının düzenlenmesine yardımcı olur. Saçlara yumuşaklık ve parlaklık kazandırır, tazeler.

Humulus Lupulus Extract(Şerbetçi Otu):

İçermiş olduğu flavonoidler (özellikle quercetin ve kaempferol) sayesinde 5-alfa-reductase enzimini inhibe edilmesin destekler ve bu enzimlerin kandaki değerlerini düşürerek, DHT oluşumunu ve dolayısı ile saç dökülmelerini aktif olarak engellenmesine yardımcı olur. Anti-bakteriyel, Anti-fungal Deri ve saç rejenerasyonunu destekler, saçlara parlaklık ve yumuşaklık kazandırır. Sebum salgısının düzenlenmesine yardımcı olur. Kan dolaşımını uyararak saç köklerinin dahi iyi beslenmesini destekle

Echinacea Purpurea Extract (Ekinezya):

Doku rejenerasyonunu destekleyici Teskin edici Tedaviyi destekleyici ve yaraların kapanmasını hızlandırıcı, özellikle yanık, pişik ve tahriş olmuş derilerde Yanma hissini azaltıcı Deri hassasiyetini azaltıcı Hücre rejenerizasyonunu destekleyici Anti-Inflammatuar Anti-Irritant Anti-Allerjik  Antiseptic Kuzey Amerikan Kızılderilileri tarafından ayrıca yılan sokmalarına karşı kullanılmaktadır.

Calendula Officanalis Flower Extract(Kadife Çiçeği):

Anti-Inflamaturar Bağ dokularını güçlendirici, Tedaviyi destekleyici ve yaraların kapanmasını hızlandırıcı Antispetik Granulasyonu destekleyici, Yumuşaklık verici ve yanma hissini azaltıcı, teskin edici, Deri hassasiyetini azaltıcı, hücre rejenerizasyonunu destekleyici Ayrıca yanıklar ve bebek pişikleri ile güneş yanıklarında tedaviyi destekleyici ve deri hassasiyetini azaltıcı ta olarak geniş ve sık bir kullanım alanı olmaktadır.

Centella Asiatica Extract(Kaplan Çiçeği):

Antimikrobiyal Tedaviyi destekleyici ve yaraların kapanmasını hızlandırıcı, özellik yaraların kapanması, yanık (güneş yanığı, etc), pişik (özellikle çocuk pişikleri) ve tahriş olmuş derilerde Anti-Inflamatuar, Anti-Irritant Deriyi sıkılaştırıcı Pürüzsüzleştirici  Deri hassasiyetini azaltıcı Hücre rejenerasyonunu destekleyici, derinin kolojen yapısını sitmule edici Bağ dokularını güçlendiric

Melissa Officinalis Leaf Extract(Oğul Otu):

Damarları güçlendirici  Tedaviyi destekleyici  Sıkılaştırıcı Hemeostatic  Insect repellent  Bağ dokularını güçlendirici Pürüzsüzleştirici

Hydrolyzed corn protein(Mısır Proteini):

değerli proteinden oluşan saçın yapı taşı KERATİN ile saç derisinde kaşıntı ve tahrişi önler, saçlarda mükemmel bir film tabaka oluşturur.

Hamamelis Virginiana Leaf Extract(Güvercin Otu):

Sıkılaştırıcı, Arındırıcı, Teskin edici Anti-Inflammatuar Kan dolaşımını uyarıcı, Damarları güçlendirici Hemeostatic (kanamayı durdurucu) Pişiklerde, yanıklarda ve  tahriş olmuş derilerde  tedaviyi destekleyici  Damarları güçlendirici Besleyici, Pürüzsüzleştirici  Antiseptic  

Tilia Cordata Flower Extract(Ihlamur):

Hücre rejenerasyonunu destekleyici Cilt dokusunu sağlamlaştırıcı Teskin edici, Yumuşatıcı Tazeleştirici, Anti-Inflamatuar Pürüzsüzleştirici, Tedavi edici

Hydrolyzed soy protein(Soya Proteini):

değerli proteinden oluşan saçın yapı taşı KERATİN ile saç derisinde kaşıntı ve tahrişi önler, saçlarda mükemmel bir film tabaka oluşturur.

Cade Oil(Ardıç Katranı):

Saç derisinin onarılmasında ve kepek oluşumunun önlenmesinde etkilidir. Ardıç yağı, egzama, saçkıran, kellik, uyuz ve sedef hastalığında etkilidir. ardıç katranı, saç dökülmesini, kepeklenmeyi ortadan kaldırır, mikroorganizmaların bu bölgelere yerleşerek zararlı olmalarını önler, egzamalı, mantarlı ciltlerin düzelmesini, canlı ve parlak görünmesini sağlar.*  Bu bitkinin dallarından elde edilen ardıç katranı denilen yağlı madde kullanılır. Antiseptik, tonik ve afrodizyak etkilidir.Güzel bir kokusu vardır.* Saç hastalıklarında kullanılır. Parmak araların­daki egzamayı ve iltihaplı yaralara sürülürse şifa verir. kellik, sedef, gibi hastalıklara da iyi gelir.* Unutkanlığa faydalıdır.

Malus domestica fruit cell culture:

Etkinliği Kanıtlanmış Kozmetik Kullanımlı Dünyanın İlk Bitkisel Kök Hücresi aktifidir. Cilt kök hücrelerin ömrünü korur, uzatır. Temel (essential) hücrelerin yaşlanmalarını geciktirir. Cilt kök hücrelerinin canlılıklarını artırır ve yeni doku üretebilme yeteneklerini korur. Kronik yaşlanma ile mücadele eder, geciktirir, kırışıklıkları azaltır. Saç köklerinin yaşlanmasını geciktirir. Formülasyonda kullanıldığı zaman ücretsiz En İyi Aktif Ödülü ve İsviçre Kök Hücre Logos’u kullanma hakkı

Niacin(Vitamin B3):

Niacin, literatürde Vitamin B3, Nicotinic asit , Niacinamide, PP olarak ta adlandırılır. Niacin, damar genişletici özelliğinden dolayı saç diplerindeki kan akımını artırarak saç foliküllerinin (köklerinin) daha iyi beslenmesini ve saçların güçlenmesini sağlar. Ayrıca saçların yapı taşlarının oluşumunu destekler. Niacin eksikliğinde, Kolayca kırılan ve kopan saçlar, Allerji ve inflamasyon, Dermatitis, Saç folikülü hücrelerinin yeterince beslenememekte ve hızlı saç dökülmeleri (alopesi) meydana gelmektedir. Niacin sağlık saçlar ve kafa derisi için son derece önemli bir vitamindir, kan dolaşımını stimule ederek saç köklerini besler, solgun, mat, yıpranmış ve rengi açılmış (güneş yada boyayla) saçların güçlenmesine yardımcı olur ve onları canlandırır. Saçlar güçlenir ve canlı parlak bir görünüm kazanı

Biotin(Vitamin H):

H Vitamini veya B7 vitamini olarak bilinir. Kuru ve pullaşan kafa derisi, kolayaca kırılan ve kopan saçlar, Cansız ve şekil almayan saçlar, Saç dökülmesi ve Kellik (alopesi) problemlerinin engellenmesinde aktif bir rol oynar ve sağlıklı saç büyümesini destekler, saçları güçlendirir.

Calcium Pantothenate(Provitamin B5:

Pantotenik asit , Panthenol veya Vitamin B5 olarak ta tanınır. Derinin epitelyum yapısını güçlendirir, hasar görmüş deriyi ve saçları onarır, nemlendirir ve başlamış saç dökülmelerinin engellenmesinde aktif bir rol oynar. Saçları korur ve saçlara canlılık ve parlaklık kazandırır, sağlıklı saç büyümesini destekler, Yatıştırıcı ve teskin edicidir, Saçların büyümesinde önemli olan Koenzim A oluşmasında önemli bir rol oynayarak karbonhidratların, yağların ve proteinlerin enerjiye çevrilmesinde bir katalizatör olarak hayati bir rol oynar, Saçları ve kafa derisini nemlendirir ve saçlara parlaklık kazandırır. Eksikliğinde, saç folikülü hücrelerinin yeterince beslenememesine neden olmakta ve saç dökülmeleri (alopesi) meydana gelmektedir. İçerdiği SİLİSYUM, BAKIR, ÇİNKO, DEMİR VE MAGNEZYUM mineralleri özel bir mantarın Fermentasyonu ile elde edilmiştir. Bu yöntem sayesinde bu mineraller vücut tarafından kolayca absorbe edilir.

Saccharomyces/Copper Ferment(Bakır):

Saçın yapısını korur daha sağlıklı bir hale getirir.

Saccharomyces/Zinc Ferment (Çinko):

Saç derisinin nem dengesini sağlar. Ayrıca saçın temel yapı taşı olan keratin sentezinde rol oynar.

Saccharomyces/Iron Ferment(Demir):

Saç derisindeki kan oranını dengeler, dökülmeyi önler.

Saccharomyces/Magnesium Ferment(Magnezyum):

Saçın kalitesinin oluşmasında ve korunmasında etkilidir.

Saccharomyces/Silicon Ferment(Silisyum):

Saç kaybını önlemeye yardımcı olur. Saç köklerini ve tellerini güçlendiren silis, bu özelliğiyle saç kaybını minimumda tutmaya yardımcı olur.